Produkte > RECOM POWER > RAC20-05SK
RAC20-05SK
RAC20-05SK RECOM Power
RAC20_K.pdf
Hersteller: RECOM Power
Power Supplies - Board Mount 20W 85-264Vin 5Vout 4A
auf Bestellung 1047 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RAC20-05SK RECOM Power
Description: AC/DC CONVERTER 5V 20W, Packaging: Tube, Features: IP20, Universal Input, Package / Case: 5-DIP Module, 4 Leads, Size / Dimension: 2.07" L x 1.08" W x 0.91" H (52.5mm x 27.4mm x 23.0mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 84%, Current - Output (Max): 4A, Voltage - Output 1: 5V, Part Status: Active, Power (Watts): 20 W, Number of Outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RAC20-05SK RAC20-05SK Hersteller : Recom Power RAC20-K.pdf Description: AC/DC CONVERTER 5V 20W
Packaging: Tube
Features: IP20, Universal Input
Package / Case: 5-DIP Module, 4 Leads
Size / Dimension: 2.07" L x 1.08" W x 0.91" H (52.5mm x 27.4mm x 23.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 84%
Current - Output (Max): 4A
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Power (Watts): 20 W
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 2264 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RAC20-05SK RAC20-05SK Hersteller : RECOM rac20-k.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 5V 4A 20W 4-Pin Tube
auf Bestellung 69 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
auf Bestellung 6 Stücke: