Produkte > RECOM POWER > RAC20-05SN
RAC20-05SN
RAC20-05SN Recom Power
RAC20-N.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: AC/DC CONVERTER 5V 20W
Packaging: Box
Features: Universal Input
Package / Case: 4-DIP Module
Size / Dimension: 2.07" L x 1.08" W x 0.93" H (52.5mm x 27.4mm x 23.5mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 78%
Current - Output (Max): 3.6A
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Not For New Designs
Power (Watts): 20 W
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 300 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details RAC20-05SN Recom Power
Description: AC/DC CONVERTER 5V 20W, Packaging: Box, Features: Universal Input, Package / Case: 4-DIP Module, Size / Dimension: 2.07" L x 1.08" W x 0.93" H (52.5mm x 27.4mm x 23.5mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 78%, Current - Output (Max): 3.6A, Voltage - Output 1: 5V, Part Status: Not For New Designs, Power (Watts): 20 W, Number of Outputs: 1.
Weitere Produktangebote RAC20-05SN
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RAC20-05SN RAC20-05SN Hersteller : RECOM rac20-n.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 5V 3.6A 20W 4-Pin Box
Produkt ist nicht verfügbar
RAC20-05SN RAC20-05SN Hersteller : RECOM Power RAC20_N-1710967.pdf AC/DC Power Modules 18W 90-264Vin 05Vout 3.6A