Produkte > RECOM POWER > RAC20-12SA
RAC20-12SA
RAC20-12SA RECOM Power
RAC20_A-1711153.pdf
Hersteller: RECOM Power
AC/DC Power Modules 20W AC/DC 3kV REG 90-264Vin 12Vout
auf Bestellung 3 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details RAC20-12SA RECOM Power
Description: AC/DC CONVERTER 12V 20W, Features: Universal Input, Packaging: Box, Package / Case: 8-DIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 2.76" L x 1.89" W x 0.88" H (70.0mm x 48.0mm x 22.3mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cULus, Efficiency: 83%, Current - Output (Max): 1.67A, Voltage - Output 1: 12V, Power (Watts): 20 W, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60950-1.
Weitere Produktangebote RAC20-12SA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RAC20-12SA RAC20-12SA Hersteller : RECOM rac20-a.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 1.67A 20W 5-Pin PDIP Box
Produkt ist nicht verfügbar
RAC20-12SA RAC20-12SA Hersteller : Recom Power RAC20-A.pdf Description: AC/DC CONVERTER 12V 20W
Features: Universal Input
Packaging: Box
Package / Case: 8-DIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 2.76" L x 1.89" W x 0.88" H (70.0mm x 48.0mm x 22.3mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cULus
Efficiency: 83%
Current - Output (Max): 1.67A
Voltage - Output 1: 12V
Power (Watts): 20 W