Produkte > RECOM POWER > RAC20-15SN
RAC20-15SN
RAC20-15SN Recom Power
RAC20-N.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: AC/DC CONVERTER 15V 20W
Features: Universal Input
Packaging: Box
Package / Case: 4-DIP Module
Size / Dimension: 2.07" L x 1.08" W x 0.93" H (52.5mm x 27.4mm x 23.5mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 83%
Current - Output (Max): 1.33A
Voltage - Output 1: 15V
Power (Watts): 20 W
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 840 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RAC20-15SN Recom Power
Description: AC/DC CONVERTER 15V 20W, Packaging: Box, Features: Universal Input, Package / Case: 4-DIP Module, Size / Dimension: 2.07" L x 1.08" W x 0.93" H (52.5mm x 27.4mm x 23.5mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 83%, Current - Output (Max): 1.33A, Voltage - Output 1: 15V, Part Status: Not For New Designs, Power (Watts): 20 W, Number of Outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RAC20-15SN RAC20-15SN Hersteller : RECOM Power RAC20_N.pdf Power Supplies - Board Mount 20W 90-264Vin 15Vout 1.33A
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RAC20-15SN RAC20-15SN Hersteller : Recom Power RAC20-N.pdf Description: AC/DC CONVERTER 15V 20W
Packaging: Box
Features: Universal Input
Package / Case: 4-DIP Module
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 83%
Current - Output (Max): 1.33A
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Not For New Designs
Power (Watts): 20 W
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 380 Stücke:
RAC20-15SN RAC20-15SN Hersteller : RECOM rac20-n.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 15V 1.33A 20W 4-Pin Box
Produkt ist nicht verfügbar