Produkte > RECOM POWER > RACD04-350
RACD04-350
RACD04-350 RECOM Power
RACD04-1711003.pdf
Hersteller: RECOM Power
LED Power Supplies 4.2W 230Vin 3-12Vout 350mA
auf Bestellung 1430 Stücke:
Lieferzeit 59-63 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RACD04-350 RECOM Power
Description: LED DRIVER CC AC/DC 3-12V 350MA, Packaging: Box, Features: OCP, OTP, SCP, Size / Dimension: 1.50" L x 1.06" W x 0.83" H (38.0mm x 27.0mm x 21.0mm), Voltage - Output: 3 ~ 12V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -20°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 264VAC, Approval Agency: CB, CE, cETLus, ENEC, Ratings: IP65, Efficiency: 77%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 350mA, Voltage - Input (Min): 90VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 4 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RACD04-350 RACD04-350 Hersteller : Recom Power RACD04.pdf Description: LED DRIVER CC AC/DC 3-12V 350MA
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, SCP
Size / Dimension: 1.50" L x 1.06" W x 0.83" H (38.0mm x 27.0mm x 21.0mm)
Voltage - Output: 3 ~ 12V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -20°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 264VAC
Approval Agency: CB, CE, cETLus, ENEC
Ratings: IP65
Efficiency: 77%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 350mA
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 4 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 2875 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
RACD04-350 RACD04-350 Hersteller : RECOM POWER RECG-S-A0008034027-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: RECOM POWER - RACD04-350 - LED-Treiber, 4.2 W, 12 VDC, 350 mA, Konstantstrom, 90 V
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 12VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 350mA
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 264V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 90V
Produktpalette: RACD04 Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: -
Ausgangsleistung, max.: 4.2W
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
auf Bestellung 46 Stücke:
RACD04-350 RACD04-350 Hersteller : RECOM racd04.pdf AC/DC LED Power Supply 4W Single 4-Pin
Produkt ist nicht verfügbar