Produkte > RECOM > RACD06-350
RACD06-350
RACD06-350 RECOM
46492736041267584racd06.pdf
Hersteller: RECOM
AC/DC LED Power Supply 6W Single 4-Pin
auf Bestellung 30 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RACD06-350 RECOM
Description: LED DRIVER CC AC/DC 3-24V 350MA, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 2.68" L x 1.38" W x 0.79" H (68.0mm x 35.0mm x 20.0mm), Voltage - Output: 3 ~ 24V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -20°C ~ 65°C, Termination Style: Screw Terminal, Voltage - Input (Max): 264VAC, Approval Agency: CE, cULus, Ratings: IP20, Efficiency: 65%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 350mA, Voltage - Input (Min): 90VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 6 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RACD06-350 RACD06-350 Hersteller : RECOM 46492736041267584racd06.pdf AC/DC LED Power Supply 6W Single 4-Pin
auf Bestellung 180 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
auf Bestellung 8 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8
auf Bestellung 12 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
RACD06-350 RACD06-350 Hersteller : Recom Power RACD06.pdf Description: LED DRIVER CC AC/DC 3-24V 350MA
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 2.68" L x 1.38" W x 0.79" H (68.0mm x 35.0mm x 20.0mm)
Voltage - Output: 3 ~ 24V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -20°C ~ 65°C
Termination Style: Screw Terminal
Voltage - Input (Max): 264VAC
Approval Agency: CE, cULus
Ratings: IP20
Efficiency: 65%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 350mA
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 6 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 1300 Stücke:
RACD06-350 RACD06-350 Hersteller : RECOM POWER RACD06.pdf Description: RECOM POWER - RACD06-350 - LED-Treiber, Konstantstrom, 6 W, 24 VDC, 350 mA, Konstantstrom, Konstantspannung, 90 V
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 24VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 350mA
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 264V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom, Konstantspannung
Eingangsspannung, min.: 90V
Produktpalette: RACD06 Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: -
Ausgangsleistung, max.: 6W
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
auf Bestellung 11 Stücke:
auf Bestellung 3 Stücke:
auf Bestellung 3 Stücke: