Produkte > RECOM POWER > RACD07-350
RACD07-350
RACD07-350 RECOM Power
RACD07.pdf
Hersteller: RECOM Power
LED Power Supplies 7W 21V 350 mA ST LED DRIVER
auf Bestellung 360 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RACD07-350 RECOM Power
Description: LED DRIVER CC AC/DC 10-20V 350MA, Features: OCP, OVP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 1.93" L x 1.61" W x 0.94" H (49.0mm x 41.0mm x 24.0mm), Voltage - Output: 10 ~ 20V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -20°C ~ 40°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 295VAC, Approval Agency: CE, cULus, LVD, Ratings: IP67, Efficiency: 70%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 350mA, Voltage - Input (Min): 90VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 7 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RACD07-350 RACD07-350 Hersteller : Recom Power RACD07.pdf Description: LED DRIVER CC AC/DC 10-20V 350MA
Features: OCP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 1.93" L x 1.61" W x 0.94" H (49.0mm x 41.0mm x 24.0mm)
Voltage - Output: 10 ~ 20V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -20°C ~ 40°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CE, cULus, LVD
Ratings: IP67
Efficiency: 70%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 350mA
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 7 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 3671 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RACD07-350 RACD07-350 Hersteller : RECOM POWER RACD07.pdf Description: RECOM POWER - RACD07-350 - LED-Treiber, Konstantstrom, 7 W, 21 VDC, 350 mA, Konstantstrom, 90 V
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 21VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 350mA
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 295V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 90V
Produktpalette: RACD07 Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: -
Ausgangsleistung, max.: 7W