Produkte > RECOM POWER > RACM100-12S
RACM100-12S
RACM100-12S RECOM Power
RACM100.pdf
Hersteller: RECOM Power
Power Supplies - Chassis Mount 100W 85-264Vin 12Vout 8.43A
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RACM100-12S RECOM Power
Category: Open Frame Power Supplies, Description: Power supply: switching; for building in; 100W; 120÷370VDC; OUT: 1, Type of power supply: switching, Kind of power supply: for building in, Power: 0.1kW, Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC, Number of outputs: 1, Output voltage: 12V DC, Output current: 8.34A, Operating temperature: -25...85°C, Efficiency: 91%, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Body dimensions: 91.4x62x39.2mm, Electrical connection: plug with 3,96mm pitch, Manufacturer series: RACM100, Additional functions: active PFC, Power consumption without load: .
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RACM100-12S RACM100-12S Hersteller : Recom Power RACM100.pdf Description: AC/DC CONVERTER 12V 100W
Packaging: Box
Power (Watts): 100W
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 3.60" L x 2.44" W x 1.54" H (91.4mm x 62.0mm x 39.2mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 91%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 8.34 A
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RACM100-12S RACM100-12S Hersteller : RECOM RACM100.PDF Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in; 100W; 120÷370VDC; OUT: 1
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in
Power: 0.1kW
Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC
Number of outputs: 1
Output voltage: 12V DC
Output current: 8.34A
Operating temperature: -25...85°C
Efficiency: 91%
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Body dimensions: 91.4x62x39.2mm
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch
Manufacturer series: RACM100
Additional functions: active PFC
Power consumption without load: <0.3W