Produkte > RECOM POWER > RACM100-48S
RACM100-48S
RACM100-48S Recom Power
RACM100.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: AC/DC CONVERTER 48V 100W
Packaging: Box
Power (Watts): 100W
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 3.60" L x 2.44" W x 1.54" H (91.4mm x 62.0mm x 39.2mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 91%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 2.09 A
auf Bestellung 14 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RACM100-48S Recom Power
Description: AC/DC CONVERTER 48V 100W, Packaging: Box, Power (Watts): 100W, Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input, Size / Dimension: 3.60" L x 2.44" W x 1.54" H (91.4mm x 62.0mm x 39.2mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (With Derating), Applications: Medical, Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 91%, Voltage - Output 1: 48V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Current - Output 1: 2.09 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RACM100-48S RACM100-48S Hersteller : RECOM racm100.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 2.09A 100W Medical 6-Pin Box
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
RACM100-48S RACM100-48S Hersteller : RECOM Power RACM100-1711309.pdf Switching Power Supplies 100W 85-264Vin 48Vout 2.09A