Produkte > RECOM POWER > RACM230-12SG
RACM230-12SG
RACM230-12SG RECOM Power
RACM230-G.pdf
Hersteller: RECOM Power
Power Supplies - Chassis Mount Med 230W 80-264Vin 12Vout 19.17A
auf Bestellung 6 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details RACM230-12SG RECOM Power
Description: AC/DC CONVERTER 12V 230W, Packaging: Box, Power (Watts): 230W, Features: Adjustable Output, Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.26" H (101.6mm x 50.8mm x 32.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -40°C ~ 80°C (With Derating), Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 91%, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60335-1; 60601-1; 60950-1; 62368-1, Current - Output 1: 19.17 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RACM230-12SG RACM230-12SG Hersteller : Recom Power RACM230-G.pdf Description: AC/DC CONVERTER 12V 230W
Packaging: Box
Power (Watts): 230W
Features: Adjustable Output
Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.26" H (101.6mm x 50.8mm x 32.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 91%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60335-1; 60601-1; 60950-1; 62368-1
Current - Output 1: 19.17 A