RB520S-40L2
RB520S-40L2 Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: Diodes - Rectifiers - Single DFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1006 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 200mA
Supplier Device Package: DFN1006-2L
Operating Temperature - Junction: 125°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 550 mV @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 10 V
auf Bestellung 1000000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RB520S-40L2 Yangjie Technology
Description: Diodes - Rectifiers - Single DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1006 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed, Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 200mA, Supplier Device Package: DFN1006-2L, Operating Temperature - Junction: 125°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 550 mV @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 10 V.