Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > RB751S40-AU_R1_000A1
RB751S40-AU_R1_000A1
RB751S40-AU_R1_000A1 Panjit International Inc.
RB751S40-AU.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 300MA SOD523
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-79, SOD-523
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 2pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 300mA
Supplier Device Package: SOD-523
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Grade: Automotive
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 370 mV @ 1 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 40 V
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RB751S40-AU_R1_000A1 Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 300MA SOD523, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-79, SOD-523, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 2pF @ 0V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 300mA, Supplier Device Package: SOD-523, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C, Grade: Automotive, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 370 mV @ 1 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 40 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Diode: Schottky switching; SOD523; SMD; 40V; 0.3A; reel,tape
Type of diode: Schottky switching
Case: SOD523
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 40V
Load current: 0.3A
Semiconductor structure: single diode
Max. forward voltage: 0.37V
Max. forward impulse current: 0.5A
Kind of package: reel; tape
Leakage current: 10µA
Application: automotive industry
auf Bestellung 2746 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
RB751S40-AU_R1_000A1 RB751S40-AU_R1_000A1 Hersteller : Panjit BB82387428AA1205DD0B57E880471191775A2DA2160597DF0C7FAAEDE4714FF7.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 40V,Schottky,SOD-523,0.3A
Mindestbestellmenge: 13
RB751S40-AU_R1_000A1 RB751S40-AU_R1_000A1 Hersteller : Panjit International Inc. RB751S40-AU.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 40V 300MA SOD523
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-79, SOD-523
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Grade: Automotive
Part Status: Active