Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > RB751S40_R1_00001
RB751S40_R1_00001
RB751S40_R1_00001 Panjit International Inc.
RB751S40.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 300MA SOD523
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-79, SOD-523
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 3pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 300mA
Supplier Device Package: SOD-523
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 370 mV @ 1 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 30 V
auf Bestellung 1344 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 84
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RB751S40_R1_00001 Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 300MA SOD523, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-79, SOD-523, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 3pF @ 1V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 300mA, Supplier Device Package: SOD-523, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 370 mV @ 1 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 30 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RB751S40_R1_00001 RB751S40_R1_00001 Hersteller : PanJit 68rb751s40160923rev.04.pdf Diode Small Signal Schottky 40V 0.3A 2-Pin SOD-523 T/R
auf Bestellung 4688 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 91
RB751S40_R1_00001 RB751S40_R1_00001 Hersteller : Panjit International Inc. RB751S40.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 30V 300MA SOD523
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-79, SOD-523
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
RB751S40_R1_00001 RB751S40_R1_00001 Hersteller : Panjit DCCD99C09A1AB90238B8D6FF4D879112296DE861B42B5C6757308EE87509CFC4.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 40V,Schottky,SOD-523,0.3A
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Diode: Schottky switching; SOD523; SMD; 40V; 0.3A; reel,tape; 200mW
Type of diode: Schottky switching
Case: SOD523
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 40V
Load current: 0.3A
Semiconductor structure: single diode
Max. forward voltage: 0.37V
Max. forward impulse current: 0.5A
Kind of package: reel; tape
Leakage current: 0.5µA
Power dissipation: 0.2W