Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > RB751V-40-AU_R1_000A1
RB751V-40-AU_R1_000A1
RB751V-40-AU_R1_000A1 Panjit International Inc.
RB751V-40-AU.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 300MA SOD323
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-90, SOD-323F
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 5pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 300mA
Supplier Device Package: SOD-323
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 370 mV @ 1 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 40 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RB751V-40-AU_R1_000A1 Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 300MA SOD323, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-90, SOD-323F, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 5pF @ 0V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 300mA, Supplier Device Package: SOD-323, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 370 mV @ 1 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 40 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Diode: Schottky switching; SOD323; SMD; 40V; 0.3A; reel,tape
Type of diode: Schottky switching
Case: SOD323
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 40V
Load current: 0.3A
Semiconductor structure: single diode
Max. forward voltage: 0.55V
Leakage current: 22µA
Max. forward impulse current: 0.6A
Kind of package: reel; tape
Features of semiconductor devices: ultrafast switching
Application: automotive industry
auf Bestellung 4899 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 358
RB751V-40-AU_R1_000A1 RB751V-40-AU_R1_000A1 Hersteller : Panjit International Inc. RB751V-40-AU.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 40V 300MA SOD323
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 67
RB751V-40-AU_R1_000A1 Hersteller : PanJit RB751V-40-AU.pdf RB751V-40-AU_R1_000A1
Mindestbestellmenge: 1777
RB751V-40-AU_R1_000A1 RB751V-40-AU_R1_000A1 Hersteller : Panjit 38F4E47D4C0B5FC3940E424DB9701AD585415DE827E19843827C6DAFF1A2EB86.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 40V,Schottky,SOD-323,0.3A