Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > RB751V-40_R1_00001
RB751V-40_R1_00001
RB751V-40_R1_00001 Panjit International Inc.
RB751V-40.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 300MA SOD323
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-90, SOD-323F
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 3pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 300mA
Supplier Device Package: SOD-323
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 370 mV @ 1 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 30 V
auf Bestellung 30000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RB751V-40_R1_00001 Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 300MA SOD323, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-90, SOD-323F, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 3pF @ 1V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 300mA, Supplier Device Package: SOD-323, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 370 mV @ 1 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 30 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RB751V-40_R1_00001 RB751V-40_R1_00001 Hersteller : Panjit International Inc. RB751V-40.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 30V 300MA SOD323
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active
auf Bestellung 30285 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 77
Description: Diode: Schottky switching; SOD323; SMD; 40V; 0.3A; reel,tape; 200mW
Type of diode: Schottky switching
Case: SOD323
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 40V
Load current: 0.3A
Semiconductor structure: single diode
Max. forward voltage: 0.34V
Leakage current: 0.5µA
Max. forward impulse current: 0.6A
Kind of package: reel; tape
Features of semiconductor devices: ultrafast switching
Power dissipation: 0.2W
auf Bestellung 307 Stücke:
Mindestbestellmenge: 307
RB751V-40_R1_00001 RB751V-40_R1_00001 Hersteller : PanJit 201910221136099nk959ujv108.pdf Diode Small Signal Schottky 40V 0.3A 2-Pin SOD-323 T/R
RB751V-40_R1_00001 RB751V-40_R1_00001 Hersteller : Panjit 8F4F381E142B491C3B3AA7971DE4E90F5044982706981E012D24AFA223D33021.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 40V,Schottky,SOD-323,0.3A