Produkte > RADIOCONTROLLI > RC-CC1101-SPI-SMT-434
RC-CC1101-SPI-SMT-434
RC-CC1101-SPI-SMT-434 RADIOCONTROLLI
Catalogo2025.pdf rcc1101-spi-smt.pdf
Hersteller: RADIOCONTROLLI
Category: RF modules
Description: Module: RF; 434MHz; SPI; -110dBm; 1.8÷3.6VDC; 10dBm; SMD; 15x18mm
Components: CC1101
Interface: SPI
Type of communications module: RF
Mounting: SMD
Receiver sensitivity: -110dBm
Dimensions: 15x18mm
TX/RX supply current: 29/15mA
Supply voltage: 1.8...3.6V DC
Transmitter output power: 10dBm
Transfer rate: 500kbps
Frequency: 434MHz
auf Bestellung 433 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RC-CC1101-SPI-SMT-434 RADIOCONTROLLI
Category: RF modules, Description: Module: RF; 434MHz; SPI; -110dBm; 1.8÷3.6VDC; 10dBm; SMD; 15x18mm, Components: CC1101, Interface: SPI, Type of communications module: RF, Mounting: SMD, Receiver sensitivity: -110dBm, Dimensions: 15x18mm, TX/RX supply current: 29/15mA, Supply voltage: 1.8...3.6V DC, Transmitter output power: 10dBm, Transfer rate: 500kbps, Frequency: 434MHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tray
Package / Case: 12-SMD Module
Sensitivity: -112dBm
Mounting Type: Surface Mount
Frequency: 433.92MHz
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Voltage - Supply: 1.8V ~ 3.6V
Power - Output: 10dBm
Data Rate: 500kbps
Current - Receiving: 18mA
Current - Transmitting: 30mA
Antenna Type: Antenna Not Included
Utilized IC / Part: CC1101
RF Family/Standard: General ISM < 1GHz