Produkte > RADIOCONTROLLI > RC-TXFSK-868
RC-TXFSK-868
RC-TXFSK-868 RADIOCONTROLLI
rc-txfsk-xxx.pdf
Hersteller: RADIOCONTROLLI
Category: RF modules
Description: Module: RF; FM transmitter; FSK; 868.35MHz; 2.2÷3.6VDC; 10dBm; THT
Type of communications module: RF
Kind of module: FM transmitter
Kind of modulation: FSK
Frequency: 868.35MHz
Supply voltage: 2.2...3.6V DC
Dimensions: 20.32x11.43mm
Communications modules features: crystal oscillator
Current consumption: 21mA
Mounting: THT
Transmitter output power: 10dBm
Transfer rate: 50kbps
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RC-TXFSK-868 RADIOCONTROLLI
Category: RF modules, Description: Module: RF; FM transmitter; FSK; 868.35MHz; 2.2÷3.6VDC; 10dBm; THT, Type of communications module: RF, Kind of module: FM transmitter, Kind of modulation: FSK, Frequency: 868.35MHz, Supply voltage: 2.2...3.6V DC, Dimensions: 20.32x11.43mm, Communications modules features: crystal oscillator, Current consumption: 21mA, Mounting: THT, Transmitter output power: 10dBm, Transfer rate: 50kbps.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RC-TXFSK-868 RC-TXFSK-868 Hersteller : RadioControlli rc-txfsk-xxx.pdf Description: 868.35MHz FSK Transmitter module
Packaging: Case
Package / Case: 6-DIP Module
Mounting Type: Through Hole
Frequency: 868MHz
Modulation or Protocol: FSK
Operating Temperature: -25°C ~ 80°C
Voltage - Supply: 2.2V ~ 3.6V
Power - Output: 10dBm
Applications: Home/Building Automation, Wireless Security, Wireless Sensors
Data Rate (Max): 50kbps
Current - Transmitting: 21mA