Produkte > MURATA ELECTRONICS > RCE5C1H104J2K1H03B
RCE5C1H104J2K1H03B
RCE5C1H104J2K1H03B Murata Electronics
RCE_C0G_50V_100V_E.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded .1UF 50V 5% 6.5MM
auf Bestellung 1234 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RCE5C1H104J2K1H03B Murata Electronics
Category: MLCC THT capacitors, Description: Capacitor: ceramic; 100nF; 50V; C0G (NP0); ±5%; THT; 5mm, Type of capacitor: ceramic, Capacitance: 0.1µF, Operating voltage: 50V, Dielectric: C0G (NP0), Tolerance: ±5%, Mounting: THT, Terminal pitch: 5mm, Body dimensions: 5.5x4x3.15mm, Operating temperature: -55...125°C, Manufacturer series: RCE.
Weitere Produktangebote RCE5C1H104J2K1H03B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RCE5C1H104J2K1H03B RCE5C1H104J2K1H03B Hersteller : MURATA Category: MLCC THT capacitors
Description: Capacitor: ceramic; 100nF; 50V; C0G (NP0); ±5%; THT; 5mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 0.1µF
Operating voltage: 50V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±5%
Mounting: THT
Terminal pitch: 5mm
Body dimensions: 5.5x4x3.15mm
Operating temperature: -55...125°C