Produkte > SUMIDA > RCH875NP-560K
RCH875NP-560K SUMIDA
Produktbewertung abgeben
Technische Details RCH875NP-560K SUMIDA
Description: FIXED IND 56UH 730MA 180 MOHM TH, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Vertical Cylinder (Open), Size / Dimension: 0.307" Dia (7.80mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 180mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 1.2A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz, Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm), Inductance: 56 µH, Current Rating (Amps): 730 mA.
Weitere Produktangebote RCH875NP-560K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RCH875NP-560K Hersteller : Sumida America Components Inc. RCH-875.pdf Description: FIXED IND 56UH 730MA 180 MOHM TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder (Open)
Size / Dimension: 0.307" Dia (7.80mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 180mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.2A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz
Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm)
Inductance: 56 µH
Current Rating (Amps): 730 mA
Produkt ist nicht verfügbar
RCH875NP-560K RCH875NP-560K Hersteller : Sumida RCH-875.pdf Power Inductors - Leaded 56uH 0.73A 10% THRU HOLE INDUCTOR