RCH895NP-102K
RCH895NP-102K Sumida America Components Inc.
RCH-895.pdf
Hersteller: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 1MH 220MA 1.84 OHM TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder (Open)
Size / Dimension: 0.307" Dia (7.80mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 1.84Ohm Max
Current - Saturation (Isat): 300mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 1 mH
Current Rating (Amps): 220 mA
auf Bestellung 562 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 22
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RCH895NP-102K Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 1MH 220MA 1.84 OHM TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Vertical Cylinder (Open), Size / Dimension: 0.307" Dia (7.80mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 1.84Ohm Max, Current - Saturation (Isat): 300mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm), Part Status: Active, Inductance: 1 mH, Current Rating (Amps): 220 mA.
Weitere Produktangebote RCH895NP-102K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RCH895NP-102K RCH895NP-102K Hersteller : Sumida Corporation 98796323739781rch-895.pdf Inductor Power Unshielded Drum Core 1000uH 10% 1KHz Ferrite 0.22A 1.84Ohm DCR RDL Box
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
RCH895NP-102K RCH895NP-102K Hersteller : Sumida smdc-s-a0010525027-1.pdf Power Inductors - Leaded 1000uH 300mA