RCH895NP-182K Sumida America Components Inc.
RCH-895.pdf
Hersteller: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 1.8MH 170MA 3.21 OHM
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder (Open)
Size / Dimension: 0.307" Dia (7.80mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 3.21Ohm Max
Current - Saturation (Isat): 210mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 1.8 mH
Current Rating (Amps): 170 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details RCH895NP-182K Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 1.8MH 170MA 3.21 OHM, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Vertical Cylinder (Open), Size / Dimension: 0.307" Dia (7.80mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 3.21Ohm Max, Current - Saturation (Isat): 210mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm), Part Status: Active, Inductance: 1.8 mH, Current Rating (Amps): 170 mA.
Weitere Produktangebote RCH895NP-182K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RCH895NP-182K RCH895NP-182K Hersteller : Sumida RCH_895.pdf Power Inductors - Leaded 1800uH 210mA