Produkte > SUMIDA > RCH895NP-2R5M
RCH895NP-2R5M
RCH895NP-2R5M Sumida
RCH_895.pdf
Hersteller: Sumida
Power Inductors - Leaded 2.5uH 5A 13.7mOhms
auf Bestellung 217 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RCH895NP-2R5M Sumida
Description: FIXED IND 2.5UH 3.2A 13.7 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Vertical Cylinder (Open), Size / Dimension: 0.307" Dia (7.80mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 13.7mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 5A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz, Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm), Part Status: Active, Inductance: 2.5 µH, Current Rating (Amps): 3.2 A.
Weitere Produktangebote RCH895NP-2R5M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RCH895NP-2R5M Hersteller : Sumida America Components Inc. RCH-895.pdf Description: FIXED IND 2.5UH 3.2A 13.7 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder (Open)
Size / Dimension: 0.307" Dia (7.80mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 13.7mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 5A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 2.5 µH
Current Rating (Amps): 3.2 A