RCH895NP-3R2M Sumida America Components Inc.
RCH-895.pdf
Hersteller: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 3.2UH 2.9A 15.3 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder (Open)
Size / Dimension: 0.307" Dia (7.80mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 15.3mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 4.5A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 3.2 µH
Current Rating (Amps): 2.9 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details RCH895NP-3R2M Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 3.2UH 2.9A 15.3 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Vertical Cylinder (Open), Size / Dimension: 0.307" Dia (7.80mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 15.3mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 4.5A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz, Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm), Part Status: Active, Inductance: 3.2 µH, Current Rating (Amps): 2.9 A.
Weitere Produktangebote RCH895NP-3R2M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RCH895NP-3R2M RCH895NP-3R2M Hersteller : Sumida RCH_895.pdf Power Inductors - Leaded 3.2uH 4.5A 15.3mOhms