RCH895NP-562K Sumida America Components Inc.
RCH-895.pdf
Hersteller: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 5.6MH 86MA 11.5 OHM TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder (Open)
Size / Dimension: 0.307" Dia (7.80mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 11.5Ohm Max
Current - Saturation (Isat): 120mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 5.6 mH
Current Rating (Amps): 86 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details RCH895NP-562K Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 5.6MH 86MA 11.5 OHM TH, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Vertical Cylinder (Open), Size / Dimension: 0.307" Dia (7.80mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 11.5Ohm Max, Current - Saturation (Isat): 120mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm), Part Status: Active, Inductance: 5.6 mH, Current Rating (Amps): 86 mA.
Weitere Produktangebote RCH895NP-562K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RCH895NP-562K RCH895NP-562K Hersteller : Sumida RCH_895.pdf Power Inductors - Leaded 5600uH 120mA