Produkte > SUMIDA CORPORATION > RCH895NP-7R7M
RCH895NP-7R7M
RCH895NP-7R7M Sumida Corporation
98796323739781rch-895.pdf
Hersteller: Sumida Corporation
Inductor Power Unshielded Drum Core 7.7uH 20% 7.96MHz Ferrite 2.2A 0.0224Ohm DCR RDL Box
Produktbewertung abgeben
Technische Details RCH895NP-7R7M Sumida Corporation
Description: FIXED IND 7.7UH 2.2A 22.4 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Vertical Cylinder (Open), Size / Dimension: 0.307" Dia (7.80mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 22.4mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.9A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz, Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm), Part Status: Active, Inductance: 7.7 µH, Current Rating (Amps): 2.2 A.
Weitere Produktangebote RCH895NP-7R7M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RCH895NP-7R7M Hersteller : Sumida America Components Inc. RCH-895.pdf Description: FIXED IND 7.7UH 2.2A 22.4 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder (Open)
Size / Dimension: 0.307" Dia (7.80mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 22.4mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.9A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 7.7 µH
Current Rating (Amps): 2.2 A
Produkt ist nicht verfügbar
RCH895NP-7R7M RCH895NP-7R7M Hersteller : Sumida RCH_895.pdf Power Inductors - Leaded 7.7uH 2.9A 22.4mOhms