Produkte > SEMTECH > RCLAMP1502B.TCT
RCLAMP1502B.TCT
RCLAMP1502B.TCT SEMTECH
rclamp1502b.pdf
Hersteller: SEMTECH
Category: Protection diodes - arrays
Description: Diode: TVS array; 16.7V; 5A; 200W; double,common anode; SOT523
Mounting: SMD
Technology: RailClamp®
Kind of package: reel; tape
Case: SOT523
Type of diode: TVS array
Number of channels: 1
Max. off-state voltage: 15V
Max. forward impulse current: 5A
Breakdown voltage: 16.7V
Peak pulse power dissipation: 0.2kW
Semiconductor structure: common anode; double
Version: ESD
auf Bestellung 5916 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RCLAMP1502B.TCT SEMTECH
Description: TVS DIODE 15VWM 40VC SC75, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-75, SOT-416, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ), Applications: General Purpose, Capacitance @ Frequency: 1.5pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V (Max), Supplier Device Package: SC-75 (SOT523), Unidirectional Channels: 2, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 16.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 40V, Power - Peak Pulse: 200W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RCLAMP1502B.TCT RCLAMP1502B.TCT Hersteller : Semtech Ql0HGqBlYGOE0fswcImMyhAfigUGVnPuvRvD1lUgGaE ESD Protection Diodes / TVS Diodes RAILCLAMP 2LINE 15V SC75
auf Bestellung 2561 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-75, SOT-416
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ)
Applications: General Purpose
Capacitance @ Frequency: 1.5pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V (Max)
Supplier Device Package: SC-75 (SOT523)
Unidirectional Channels: 2
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 40V
Power - Peak Pulse: 200W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 9
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-75, SOT-416
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 2
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 200W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
RCLAMP1502B.TCT Hersteller : Semtech rclamp1502b_ag.pdf ESD Suppressor Diode TVS Uni-Dir 15V 40Vc 3-Pin SC-75 T/R
auf Bestellung 400 Stücke:
Mindestbestellmenge: 310
Mindestbestellmenge: 3000
Mindestbestellmenge: 3000
auf Bestellung 400 Stücke:
Mindestbestellmenge: 305