Produkte > SEMTECH > RCLAMP1561PWQ.C
RCLAMP1561PWQ.C
RCLAMP1561PWQ.C Semtech
Hersteller: Semtech
ESD Protection Diodes / TVS Diodes Femto Farad RailClamp ESD Protectino for RF Interfaces
auf Bestellung 8600 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RCLAMP1561PWQ.C Semtech
Description: 1-LINE 15V 0.25PF ESD SMF1006N2P, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank, Type: Zener, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Capacitance @ Frequency: 0.15pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V (Max), Supplier Device Package: 2-DFN (1x0.6), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 16.5V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 35V, Power - Peak Pulse: 70W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RCLAMP1561PWQ.C Hersteller : Semtech Corporation 2vmUBejw.i8is2SYUL8tRDEbRNZTGY2fCVX1TBXcc5U&operationContext=DELIVERY&asPdf=true&viewId=05HRQ0000099iSs2AI&dpt= Description: 1-LINE 15V 0.25PF ESD SMF1006N2P
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank
Type: Zener
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Capacitance @ Frequency: 0.15pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V (Max)
Supplier Device Package: 2-DFN (1x0.6)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 16.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 35V
Power - Peak Pulse: 70W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 70W