Produkte > SEMTECH > RCLAMP1851PQ.C
RCLAMP1851PQ.C
RCLAMP1851PQ.C Semtech
Hersteller: Semtech
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1-Line 18V 0.35pF 3A TVS SLF1006N02PX-02
auf Bestellung 664 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RCLAMP1851PQ.C Semtech
Description: TVS DIODE 18VWM 2DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1006 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Capacitance @ Frequency: 0.45pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 18V (Max), Supplier Device Package: 2-DFN (1x0.6), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 18.5V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 6V, Power - Peak Pulse: 24W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RCLAMP1851PQ.C Hersteller : Semtech Corporation Description: TVS DIODE 18VWM 2DFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0402 (1006 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Capacitance @ Frequency: 0.45pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 18V (Max)
Supplier Device Package: 2-DFN (1x0.6)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 18.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 6V
Power - Peak Pulse: 24W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 2876 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 24W