Produkte > SEMTECH CORPORATION > RCLAMP3631P.TCT
RCLAMP3631P.TCT Semtech Corporation
Hersteller: Semtech Corporation
Description: TVS DIODE 3.6VWM SLP1006P2
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0402 (1006 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Applications: USB
Capacitance @ Frequency: 0.35pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 3.63V (Max)
Supplier Device Package: SLP1006P2
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 8V
Power - Peak Pulse: 30W
Power Line Protection: No
auf Bestellung 811 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RCLAMP3631P.TCT Semtech Corporation
Description: TVS DIODE 3.6VWM SLP1006P2, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1006 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Applications: USB, Capacitance @ Frequency: 0.35pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 3.63V (Max), Supplier Device Package: SLP1006P2, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 6V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 8V, Power - Peak Pulse: 30W, Power Line Protection: No.
Weitere Produktangebote RCLAMP3631P.TCT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RCLAMP3631P.TCT Hersteller : Semtech Corporation Description: TVS DIODE 3.6VWM SLP1006P2
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: USB
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 6V
Power - Peak Pulse: 30W
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
RCLAMP3631P.TCT Hersteller : Semtech ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1-LINE 3.63V 0.35PF 30KV ESD SLP1006P2