Produkte > SUMIDA > RCP1317NP-121L
RCP1317NP-121L Sumida
RCP1317-465956.pdf
Hersteller: Sumida
Power Inductors - Leaded 120uH 2.2A 15% THRU HOLE INDUCTOR
auf Bestellung 173 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RCP1317NP-121L Sumida
Description: FIXED IND 120UH 2.2A 139 MOHM TH, Tolerance: ±15%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, Size / Dimension: 0.531" Dia (13.50mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 139mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.6A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Inductance: 120 µH, Current Rating (Amps): 2.2 A.
Weitere Produktangebote RCP1317NP-121L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RCP1317NP-121L RCP1317NP-121L Hersteller : Sumida America Components Inc. RCP1317.pdf Description: FIXED IND 120UH 2.2A 139 MOHM TH
Tolerance: ±15%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension: 0.531" Dia (13.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 139mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.6A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Inductance: 120 µH
Current Rating (Amps): 2.2 A