RCP1317NP-271L
RCP1317NP-271L Sumida America Components Inc.
RCP1317.pdf
Hersteller: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 270UH 1.55A 330MOHM TH
Tolerance: ±15%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension: 0.531" Dia (13.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 330mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.7A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Inductance: 270 µH
Current Rating (Amps): 1.55 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RCP1317NP-271L Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 270UH 1.55A 330MOHM TH, Tolerance: ±15%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, Size / Dimension: 0.531" Dia (13.50mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 330mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 1.7A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Inductance: 270 µH, Current Rating (Amps): 1.55 A.
Weitere Produktangebote RCP1317NP-271L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RCP1317NP-271L Hersteller : Sumida RCP1317-465956.pdf Fixed Inductors 270uH 1.55A 15% THRU HOLE INDUCTOR