RCR1616NP-100M Sumida America Components Inc.
RCR1616.pdf
Hersteller: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 10UH 7.8A 10.5 MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -30°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 10.5mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 9.3A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 7.8 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RCR1616NP-100M Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 10UH 7.8A 10.5 MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -30°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 10.5mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 9.3A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Part Status: Active, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 7.8 A.