Produkte > SUMIDA > RCR1616NP-101K
RCR1616NP-101K
RCR1616NP-101K Sumida
smdc-s-a0002849048-1.pdf
Hersteller: Sumida
Power Inductors - Leaded Through Hole Shielded Inductor
auf Bestellung 130 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RCR1616NP-101K Sumida
Description: FIXED IND 100UH 2.9A 68 MOHM TH, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -30°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 68mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.7A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Part Status: Active, Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 2.9 A.
Weitere Produktangebote RCR1616NP-101K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RCR1616NP-101K RCR1616NP-101K Hersteller : Sumida America Components Inc. RCR1616.pdf Description: FIXED IND 100UH 2.9A 68 MOHM TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -30°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 68mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.7A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 2.9 A