Produkte > SUMIDA CORPORATION > RCR1616NP-470M
RCR1616NP-470M
RCR1616NP-470M Sumida Corporation
98843617856684rcr1616.pdf
Hersteller: Sumida Corporation
Inductor Power Shielded Drum Core 47uH 20% 1KHz Ferrite 4.1A 0.037Ohm DCR RDL Box
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RCR1616NP-470M Sumida Corporation
Description: FIXED IND 47UH 4.1A 37 MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Box, Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -30°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 37mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 4.2A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Supplier Device Package: Radial, Vertical Cylinder, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Inductance: 47 µH, Current Rating (Amps): 4.1 A.
Weitere Produktangebote RCR1616NP-470M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RCR1616NP-470M Hersteller : Sumida America Components Inc. RCR1616.pdf Description: FIXED IND 47UH 4.1A 37 MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Box
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -30°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 37mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 4.2A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Supplier Device Package: Radial, Vertical Cylinder
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 4.1 A