RCR875DNP-8R2L Sumida America Components Inc.
RCR-875D.pdf
Hersteller: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 8.2UH 2.55A 47 MOHM TH
Tolerance: ±15%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension: 0.307" Dia (7.80mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 47mOhm Max
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz
Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 2.55 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RCR875DNP-8R2L Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 8.2UH 2.55A 47 MOHM TH, Tolerance: ±15%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, Size / Dimension: 0.307" Dia (7.80mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 47mOhm Max, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz, Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm), Part Status: Active, Inductance: 8.2 µH, Current Rating (Amps): 2.55 A.
Weitere Produktangebote RCR875DNP-8R2L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RCR875DNP-8R2L RCR875DNP-8R2L Hersteller : Sumida RCR_875D-465969.pdf Power Inductors - Leaded 8.2uH 2.55A 15% THRU HOLE INDUCTOR