Produkte > VISHAY DALE > RCWE2512R200JKEA
RCWE2512R200JKEA
RCWE2512R200JKEA Vishay Dale
rcwe.pdf
Hersteller: Vishay Dale
Description: RES 0.2 OHM 5% 2W 2512
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 2W
Tolerance: ±5%
Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Package / Case: 2512 (6432 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 2512
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Part Status: Active
Resistance: 200 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RCWE2512R200JKEA Vishay Dale
Description: RES 0.2 OHM 5% 2W 2512, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 2W, Tolerance: ±5%, Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Package / Case: 2512 (6432 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 2512, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Part Status: Active, Resistance: 200 mOhms.