Produkte > ALPS ALPINE > RDC10320RB
RDC10320RB
RDC10320RB Alps Alpine
LSRDC10-1155936-1-3.pdf
Hersteller: Alps Alpine
Description: SENSOR LINEAR 32MM
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Mounting Type: Through Hole
Output: Analog Voltage
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 5V
Linearity: ±0.5%
Linear Range: 0 ~ 32.00mm (0 ~ 1.26")
Actuator Type: Linear Slide
Technology: Resistive
Resistance Tolerance: ±30%
For Measuring: Linear Position
Resistance: 10 kOhms
auf Bestellung 1818 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RDC10320RB Alps Alpine
Description: SENSOR LINEAR 32MM, Packaging: Tray, Package / Case: Module, Mounting Type: Through Hole, Output: Analog Voltage, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Voltage - Supply: 5V, Linearity: ±0.5%, Linear Range: 0 ~ 32.00mm (0 ~ 1.26"), Actuator Type: Linear Slide, Technology: Resistive, Resistance Tolerance: ±30%, For Measuring: Linear Position, Resistance: 10 kOhms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RDC10320RB RDC10320RB Hersteller : Alps Alpine LSRDC10.PDF Board Mount Motion & Position Sensors 10K ohm 32mm travel +-0.5% linearity