Produkte > CUI DEVICES > RDS-10S-1045-SMT
RDS-10S-1045-SMT
RDS-10S-1045-SMT CUI Devices
rds_1045_smt-2306971.pdf
Hersteller: CUI Devices
Coded Rotary Switches Rotary DIP switch, 10 x 10 x 4.5 mm, 10 position, black, SMT
auf Bestellung 460 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RDS-10S-1045-SMT CUI Devices
Category: Encoding Switches, Description: Encoding switch; DEC/BCD; Pos: 10; SMT; Rcont max: 50mΩ; PA9T, Leads: for PCB, Kind of encoding switch: DEC/BCD, Type of switch: encoding switch, Terminals plating: gold-plated, Body material: PA9T, Switches features: without knob, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...85°C, Terminal pitch: 2.54mm, Row pitch: 14.2mm, Body dimensions: 10x10x4.5mm, DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC, Max. contact resistance:: 50mΩ, Number of positions: 10, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Mounting: SMT.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RDS-10S-1045-SMT RDS-10S-1045-SMT Hersteller : Same Sky rds-1045-smt.pdf Coded Rotary Switches Rotary DIP switch, 10 x 10 x 4.5 mm, 10 position, black, SMT
auf Bestellung 421 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
tariffCode: 85044095
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 628 Stücke:
RDS-10S-1045-SMT RDS-10S-1045-SMT Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) rds-1045-smt.pdf Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.025A 24V
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 24VDC
Current Rating (Amps): 25mA
Mounting Type: Surface Mount
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Actuator Type: Rotary for Tool
Height Above Board: 0.177" (4.50mm)
Number of Positions: 10
Produkt ist nicht verfügbar
RDS-10S-1045-SMT RDS-10S-1045-SMT Hersteller : Same Sky rds-1045.pdf Category: Encoding Switches
Description: Encoding switch; DEC/BCD; Pos: 10; SMT; Rcont max: 50mΩ; PA9T
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...85°C
Terminal pitch: 2.54mm
Row pitch: 14.2mm
Body dimensions: 10x10x4.5mm
DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC
Max. contact resistance:: 50mΩ