Produkte > CUI DEVICES > RDS-10S-1055-SMT
RDS-10S-1055-SMT
RDS-10S-1055-SMT CUI Devices
rds_1055_smt-2306696.pdf
Hersteller: CUI Devices
Coded Rotary Switches Rotary DIP switch, 10 x 10 x 5.5 mm, 10 position, black, SMT
auf Bestellung 718 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RDS-10S-1055-SMT CUI Devices
Category: Encoding Switches, Description: Encoding switch; DEC/BCD; Pos: 10; SMT; Rcont max: 50mΩ; PA9T, Leads: for PCB, Kind of encoding switch: DEC/BCD, Type of switch: encoding switch, Terminals plating: gold-plated, Body material: PA9T, Switches features: without knob, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...85°C, Terminal pitch: 2.54mm, Row pitch: 14.2mm, Body dimensions: 10x10x5.5mm, DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC, Max. contact resistance:: 50mΩ, Number of positions: 10, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Mounting: SMT.
Weitere Produktangebote RDS-10S-1055-SMT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85044095
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Produktpalette: RDS-1055-SMT Series
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 1341 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 24VDC
Current Rating (Amps): 25mA
Mounting Type: Surface Mount
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Actuator Type: Rotary for Tool
Height Above Board: 0.217" (5.50mm)
Actuator Level: Flush, Recessed
Washable: No
Contact Material: Copper Alloy
Part Status: Active
Number of Positions: 10
Produkt ist nicht verfügbar
RDS-10S-1055-SMT RDS-10S-1055-SMT Hersteller : Same Sky rds-1055-smt.pdf Category: Encoding Switches
Description: Encoding switch; DEC/BCD; Pos: 10; SMT; Rcont max: 50mΩ; PA9T
Leads: for PCB
Kind of encoding switch: DEC/BCD
Type of switch: encoding switch
Terminals plating: gold-plated
Body material: PA9T
Switches features: without knob
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...85°C
Terminal pitch: 2.54mm
Row pitch: 14.2mm
Body dimensions: 10x10x5.5mm
DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC
Max. contact resistance:: 50mΩ