Produkte > SAME SKY > RDS-10S-7229-S-D
RDS-10S-7229-S-D
RDS-10S-7229-S-D Same Sky
rds-7229-d.pdf
Hersteller: Same Sky
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.1A 50V
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Through Hole
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary with Shaft
Height Above Board: 0.232" (5.90mm)
Actuator Level: Raised
Number of Positions: 10
auf Bestellung 251 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RDS-10S-7229-S-D Same Sky
Category: Encoding Switches, Description: Encoding switch; DEC/BCD; Pos: 10; THT; Rcont max: 100mΩ; LCP; IP67, Leads: for PCB, Kind of encoding switch: DEC/BCD, Type of switch: encoding switch, Terminals plating: gold-plated, IP rating: IP67, Body material: LCP, Switches features: with knob, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...85°C, Terminal pitch: 2.54mm, Row pitch: 7.62mm, Body dimensions: 7.2x7.2x2.9mm, DC contacts rating @R: 0.1A / 50V DC, Max. contact resistance:: 100mΩ, Number of positions: 10, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Mounting: THT.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RDS-10S-7229-S-D RDS-10S-7229-S-D Hersteller : CUI Devices rds_7229_d-2306771.pdf DIP Switches/SIP Switches Rotary DIP Switch, 7.2 x 7.2 x 2.9 mm, slotted spindle actuator, 10 pos, TH
auf Bestellung 349 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RDS-10S-7229-S-D RDS-10S-7229-S-D Hersteller : Same Sky rds-7229-d.pdf Category: Encoding Switches
Description: Encoding switch; DEC/BCD; Pos: 10; THT; Rcont max: 100mΩ; LCP; IP67
Body material: LCP
Switches features: with knob
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...85°C
Terminal pitch: 2.54mm
Row pitch: 7.62mm
Body dimensions: 7.2x7.2x2.9mm
DC contacts rating @R: 0.1A / 50V DC
Max. contact resistance:: 100mΩ