Produkte > SAME SKY (FORMERLY CUI DEVICES) > RDS-10S-74385-45A-SMT
RDS-10S-74385-45A-SMT
RDS-10S-74385-45A-SMT Same Sky (Formerly CUI Devices)
rds-74385-smt.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.1A 42V
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 42VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Surface Mount
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD
Operating Temperature: -60°C ~ 125°C
Termination Style: Gull Wing
Actuator Type: Rotary with Shaft
Height Above Board: 0.329" (8.35mm)
Actuator Level: Raised
Number of Positions: 10
auf Bestellung 525 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RDS-10S-74385-45A-SMT Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.1A 42V, Packaging: Tube, Features: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 42VDC, Current Rating (Amps): 100mA, Mounting Type: Surface Mount, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: BCD, Operating Temperature: -60°C ~ 125°C, Termination Style: Gull Wing, Actuator Type: Rotary with Shaft, Height Above Board: 0.329" (8.35mm), Actuator Level: Raised, Washable: No, Contact Material: Copper Alloy, Part Status: Active, Number of Positions: 10.
Weitere Produktangebote RDS-10S-74385-45A-SMT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RDS-10S-74385-45A-SMT RDS-10S-74385-45A-SMT Hersteller : CUI Devices rds_74385_45a_smt-1916916.pdf DIP Switches/SIP Switches Rotary DIP Switch, 7.4 x 7.4 x 3.85 mm, 4.5mm actuator, 10 pos, SMT