Produkte > SAME SKY > RDS-10S-74385-SMT-TR
RDS-10S-74385-SMT-TR
RDS-10S-74385-SMT-TR Same Sky
rds-74385-smt.pdf
Hersteller: Same Sky
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.1A 42V
Features: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 42VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Surface Mount
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD
Operating Temperature: -60°C ~ 125°C
Termination Style: Gull Wing
Actuator Type: Rotary for Tool
Height Above Board: 0.152" (3.85mm)
Actuator Level: Flush, Recessed
Washable: No
Contact Material: Copper Alloy
Part Status: Active
Number of Positions: 10
auf Bestellung 3900 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1300
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RDS-10S-74385-SMT-TR Same Sky
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.1A 42V, Features: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 42VDC, Current Rating (Amps): 100mA, Mounting Type: Surface Mount, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: BCD, Operating Temperature: -60°C ~ 125°C, Termination Style: Gull Wing, Actuator Type: Rotary for Tool, Height Above Board: 0.152" (3.85mm), Actuator Level: Flush, Recessed, Washable: No, Contact Material: Copper Alloy, Part Status: Active, Number of Positions: 10.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RDS-10S-74385-SMT-TR RDS-10S-74385-SMT-TR Hersteller : Same Sky rds-74385-smt.pdf Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.1A 42V
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 42VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Surface Mount
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD
Termination Style: Gull Wing
Actuator Type: Rotary for Tool
Washable: No
Contact Material: Copper Alloy
Part Status: Active
Number of Positions: 10
auf Bestellung 5112 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
RDS-10S-74385-SMT-TR RDS-10S-74385-SMT-TR Hersteller : CUI Devices rds_74385_smt-1916924.pdf DIP Switches/SIP Switches Rotary DIP Switch, 7.4 x 7.4 x 3.85 mm, 10 pos, SMT, TR
RDS-10S-74385-SMT-TR RDS-10S-74385-SMT-TR Hersteller : Same Sky rds-74385-smt.pdf DIP Switches/SIP Switches Rotary DIP Switch, 7.4 x 7.4 x 3.85 mm, 10 pos, SMT, TR