Produkte > CUI DEVICES > RDS-10S-74R-254-D
RDS-10S-74R-254-D
RDS-10S-74R-254-D CUI Devices
rds_74r_254-1916932.pdf
Hersteller: CUI Devices
DIP Switches/SIP Switches Rotary DIP Switch, 7.4mm, 10 pos, Rt ang, 2.54mm pitch TH
auf Bestellung 64 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details RDS-10S-74R-254-D CUI Devices
Category: Encoding Switches, Description: Encoding switch; DEC/BCD; Pos: 10; THT; Rcont max: 80mΩ; LCP; IP67, Leads: angled; for PCB, Kind of encoding switch: DEC/BCD, Type of switch: encoding switch, Terminals plating: gold-plated, IP rating: IP67, Body material: LCP, Switches features: without knob, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -60...125°C, Terminal pitch: 2.54mm, Row pitch: 2.54mm, Body dimensions: 7.4x7.4x5.8mm, DC contacts rating @R: 0.1A / 42V DC, Max. contact resistance:: 80mΩ, Number of positions: 10, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Mounting: THT.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RDS-10S-74R-254-D RDS-10S-74R-254-D Hersteller : Same Sky rds_74r_254-3511140.pdf DIP Switches/SIP Switches Rotary DIP Switch, 7.4mm, 10 pos, Rt ang, 2.54mm pitch TH
auf Bestellung 519 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RDS-10S-74R-254-D RDS-10S-74R-254-D Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) rds-74r-254.pdf Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.1A 42V
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 42VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD
Operating Temperature: -60°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary for Tool
Height Above Board: 0.291" (7.40mm)
Actuator Level: Flush, Recessed
Number of Positions: 10
auf Bestellung 182 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
RDS-10S-74R-254-D Hersteller : Same Sky rds-74r-254.pdf Category: Encoding Switches
Description: Encoding switch; DEC/BCD; Pos: 10; THT; Rcont max: 80mΩ; LCP; IP67
Leads: angled; for PCB
Kind of encoding switch: DEC/BCD
Type of switch: encoding switch
Terminals plating: gold-plated
IP rating: IP67
Body material: LCP
Switches features: without knob
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -60...125°C
Terminal pitch: 2.54mm
Row pitch: 2.54mm
Body dimensions: 7.4x7.4x5.8mm
DC contacts rating @R: 0.1A / 42V DC
Max. contact resistance:: 80mΩ