Produkte > SAME SKY > RDS3-10S-1065-SMT-TR
RDS3-10S-1065-SMT-TR
RDS3-10S-1065-SMT-TR Same Sky
rds3-1065-smt.pdf
Hersteller: Same Sky
Coded Rotary Switches 10 Position Surface Mount 2.54 mm Pitch Flush Cross Actuator
auf Bestellung 585 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details RDS3-10S-1065-SMT-TR Same Sky
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.15A 42V, Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 42VDC, Current Rating (Amps): 150mA, Mounting Type: Surface Mount, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: BCD, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Actuator Type: Rotary for Tool, Height Above Board: 0.268" (6.80mm), Actuator Level: Flush, Recessed, Washable: No, Contact Material: Phosphor Bronze.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RDS3-10S-1065-SMT-TR RDS3-10S-1065-SMT-TR Hersteller : CUI Devices rds3_1065_smt-3223701.pdf DIP Switches/SIP Switches 10 Position Surface Mount 2.54 mm Pitch Flush Cross Actuator
auf Bestellung 1160 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RDS3-10S-1065-SMT-TR RDS3-10S-1065-SMT-TR Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) rds3-1065-smt.pdf Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.15A 42V
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 42VDC
Current Rating (Amps): 150mA
Mounting Type: Surface Mount
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Actuator Type: Rotary for Tool
Height Above Board: 0.268" (6.80mm)
Contact Material: Phosphor Bronze
auf Bestellung 1199 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 42VDC
Current Rating (Amps): 150mA
Mounting Type: Surface Mount
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD
Termination Style: Gull Wing
Actuator Type: Rotary for Tool