Produkte > CUI DEVICES > RDS5-10S-1011-RA-508-D-67
RDS5-10S-1011-RA-508-D-67
RDS5-10S-1011-RA-508-D-67 CUI Devices
rds5_1011_ra_67-3223605.pdf
Hersteller: CUI Devices
DIP Switches/SIP Switches 10 Position Through Hole 5.08 mm Pitch IP67 Right Angle Flush Arrow Actuator
auf Bestellung 400 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details RDS5-10S-1011-RA-508-D-67 CUI Devices
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.15A 42V, Packaging: Tube, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 42VDC, Current Rating (Amps): 150mA, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: BCD, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Rotary for Tool, Height Above Board: 0.394" (10.00mm), Actuator Level: Flush, Recessed, Washable: No, Contact Material: Phosphor Bronze.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RDS5-10S-1011-RA-508-D-67 RDS5-10S-1011-RA-508-D-67 Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) rds5-1011-ra-67.pdf Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.15A 42V
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 42VDC
Current Rating (Amps): 150mA
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary for Tool
Height Above Board: 0.394" (10.00mm)