Produkte > SAME SKY > RDS5-8S-1011-RA-254-D-67
RDS5-8S-1011-RA-254-D-67
RDS5-8S-1011-RA-254-D-67 Same Sky
rds5_1011_ra_67.pdf
Hersteller: Same Sky
DIP Switches/SIP Switches 8 Position Through Hole 2.54 mm Pitch IP67 Right Angle Flush Arrow Actuator
auf Bestellung 342 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details RDS5-8S-1011-RA-254-D-67 Same Sky
Category: Encoding Switches, Description: Encoding switch; DEC/BCD; Pos: 8; THT; Rcont max: 80mΩ; PA66, Flammability rating: UL94V-0, Body material: PA66, Body colour: black, Operating temperature: -40...85°C, Max. contact resistance:: 80mΩ, DC contacts rating @R: 0.15A / 42V DC, Number of positions: 8, Mechanical durability: 10000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Leads: angled; for PCB, Kind of encoding switch: DEC/BCD, Type of switch: encoding switch, Mounting: THT, Switches features: without knob, Terminal pitch: 2.54mm, Row pitch: 2.54mm, Body dimensions: 10x11.5x10mm.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RDS5-8S-1011-RA-254-D-67 RDS5-8S-1011-RA-254-D-67 Hersteller : CUI Devices rds5_1011_ra_67-3223605.pdf DIP Switches/SIP Switches 8 Position Through Hole 2.54 mm Pitch IP67 Right Angle Flush Arrow Actuator
auf Bestellung 368 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RDS5-8S-1011-RA-254-D-67 RDS5-8S-1011-RA-254-D-67 Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) rds5-1011-ra-67.pdf Description: SWITCH ROTARY DIP SPST 0.15A 42V
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 42VDC
Current Rating (Amps): 150mA
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: SPST
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary for Tool
Height Above Board: 0.394" (10.00mm)
Actuator Level: Flush, Recessed
Washable: No
Contact Material: Phosphor Bronze
auf Bestellung 500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
RDS5-8S-1011-RA-254-D-67 Hersteller : Same Sky rds5-1011-ra-67.pdf Category: Encoding Switches
Description: Encoding switch; DEC/BCD; Pos: 8; THT; Rcont max: 80mΩ; PA66
Flammability rating: UL94V-0
Body material: PA66
Body colour: black
Operating temperature: -40...85°C
Max. contact resistance:: 80mΩ
DC contacts rating @R: 0.15A / 42V DC
Number of positions: 8
Mechanical durability: 10000 cycles
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Leads: angled; for PCB
Kind of encoding switch: DEC/BCD
Type of switch: encoding switch
Mounting: THT
Switches features: without knob
Terminal pitch: 2.54mm
Row pitch: 2.54mm
Body dimensions: 10x11.5x10mm