Produkte > SAME SKY (FORMERLY CUI DEVICES) > RDS6-10S-1011-1-RA-254-D
RDS6-10S-1011-1-RA-254-D
RDS6-10S-1011-1-RA-254-D Same Sky (Formerly CUI Devices)
rds6-1011-ra.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.15A 42V
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 42VDC
Current Rating (Amps): 150mA
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary with Shaft
Height Above Board: 0.394" (10.00mm)
Actuator Level: Raised
Washable: No
Contact Material: Phosphor Bronze
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RDS6-10S-1011-1-RA-254-D Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.15A 42V, Packaging: Tube, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 42VDC, Current Rating (Amps): 150mA, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: BCD, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Rotary with Shaft, Height Above Board: 0.394" (10.00mm), Actuator Level: Raised, Washable: No, Contact Material: Phosphor Bronze.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RDS6-10S-1011-1-RA-254-D Hersteller : CUI Devices rds6_1011_ra-3223656.pdf DIP Switches/SIP Switches 10 Position Through Hole 2.54 mm Pitch Right Angle Flush Cross Actuator w/ Cap