Produkte > SAME SKY (FORMERLY CUI DEVICES) > RDS6-10S-1011-2-RA-254-D
RDS6-10S-1011-2-RA-254-D
RDS6-10S-1011-2-RA-254-D Same Sky (Formerly CUI Devices)
rds6-1011-ra.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.15A 42V
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 42VDC
Current Rating (Amps): 150mA
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary with Shaft
Height Above Board: 0.394" (10.00mm)
Contact Material: Phosphor Bronze
auf Bestellung 200 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details RDS6-10S-1011-2-RA-254-D Same Sky (Formerly CUI Devices)
Category: Encoding Switches, Description: Encoding switch; DEC/BCD; Pos: 10; THT; Rcont max: 80mΩ; PA66, Body colour: black, Kind of encoding switch: DEC/BCD, Type of switch: encoding switch, Leads: for PCB, Body material: PA66, Mounting: THT, Kind of knob: shaft knob, Flammability rating: UL94V-0, Switches features: with knob, Operating temperature: -40...85°C, Row pitch: 2.54mm, Terminal pitch: 2.54mm, Body dimensions: 10x11.5x10mm, Max. contact resistance:: 80mΩ, DC contacts rating @R: 0.15A / 42V DC, Number of positions: 10, Mechanical durability: 10000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RDS6-10S-1011-2-RA-254-D RDS6-10S-1011-2-RA-254-D Hersteller : Same Sky rds6_1011_ra-3510906.pdf DIP Switches/SIP Switches 10 Position Through Hole 2.54 mm Pitch Right Angle Flush Cross Actuator w/ Cap
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RDS6-10S-1011-2-RA-254-D Hersteller : CUI Devices rds6_1011_ra-3223656.pdf DIP Switches/SIP Switches 10 Position Through Hole 2.54 mm Pitch Right Angle Flush Cross Actuator w/ Cap
RDS6-10S-1011-2-RA-254-D Hersteller : Same Sky rds6-1011-ra.pdf Category: Encoding Switches
Description: Encoding switch; DEC/BCD; Pos: 10; THT; Rcont max: 80mΩ; PA66
Body colour: black
Kind of encoding switch: DEC/BCD
Type of switch: encoding switch
Leads: for PCB
Body material: PA66
Mounting: THT
Kind of knob: shaft knob
Flammability rating: UL94V-0
Switches features: with knob
Operating temperature: -40...85°C
Row pitch: 2.54mm
Terminal pitch: 2.54mm
Body dimensions: 10x11.5x10mm
Max. contact resistance:: 80mΩ
DC contacts rating @R: 0.15A / 42V DC