Produkte > RECOM POWER > REC15E-4815SZ
REC15E-4815SZ
REC15E-4815SZ RECOM Power
REC15E-Z-1714365.pdf
Hersteller: RECOM Power
Isolated DC/DC Converters 15W 18-75Vin 15Vout 1A
auf Bestellung 8 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details REC15E-4815SZ RECOM Power
Description: DC DC CONVERTER 15V 15W, Packaging: Tube, Features: OCP, SCP, UVLO, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 10.0mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 89.5%, Current - Output (Max): 1A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 15V, Part Status: Active, Power (Watts): 15 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2 kV.
Weitere Produktangebote REC15E-4815SZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
REC15E-4815SZ REC15E-4815SZ Hersteller : Recom Power REC15E-Z.pdf Description: DC DC CONVERTER 15V 15W
Packaging: Tube
Features: OCP, SCP, UVLO
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 10.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 89.5%
Current - Output (Max): 1A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Power (Watts): 15 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2 kV