Produkte > RECOM POWER > REC20-2412D
REC20-2412D
REC20-2412D Recom Power
REC20.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 20W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 89.5%
Current - Output (Max): 835mA, 835mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 20 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.6 kV
auf Bestellung 34 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details REC20-2412D Recom Power
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 20W, Packaging: Tube, Features: Remote On/Off, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 89.5%, Current - Output (Max): 835mA, 835mA, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: -12V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 20 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
REC20-2412D REC20-2412D Hersteller : RECOM rec20-s_d.pdf Module DC-DC 24VIN 2-OUT 12V/-12V 0.835A/-0.835A 20W 6-Pin Tube
auf Bestellung 19 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produkt ist nicht verfügbar
REC20-2412D REC20-2412D Hersteller : RECOM Power REC20.pdf DC/DC Converters - Through Hole 20W 18-36Vin 3.4Vout 5000mA